Nebo si vykopu zemljanku a budu pracovat pro Archeologický institut jako exponát
DEREGULACE NAJEMNEHO PREHLEDY:
http://www.rssmonitor.cz/hledat/?query=deregulace
.........................................................................................
cituji z: http://www.penize.cz/51523-vlada-otevrela-cestu-pro-urcovani-najmu-po-ukonceni-deregulace
Vláda otevřela cestu pro určování nájmů po ukončení deregulace
Vláda dnes otevřela cestu pro určování nájmů po ukončení deregulace nájemného. Odsouhlasila totiž návrh novely občanského zákoníku, který předložilo ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Na tiskové konferenci po zasedání vlády to řekl ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda. Návrh zavádí například pojem "místně obvyklé nájemné" a stanoví, že takové nájemné může určit soud.
ČTK 06.04.2009, Autor: ČTK
.MMR zároveň podle Svobody počítá s tím, že bude připravovat informační databázi, která pomůže určit výši obvyklého nájemného v konkrétních lokalitách a předcházet tím určování nájmů soudem. Novela má také zlepšit evidenci osob žijících v bytě a zabránit tak zneužívání a přeplňování nájemních bytů.
Jako třetí novinku zavádí návrh omezení platnosti stávající smlouvy po úmrtí nájemce jen na dva roky. To však nebude platit pro seniory nad 75 let a nezletilé osoby. "Na novelu zákona bude navazovat úprava podmínek pro drobnou údržbu v nájemním bytě. Ta bude odeslána Úřadu vlády ještě tento týden," řekl ČTK mluvčí MMR Hynek Jordán. Jako třetí pilíř koncepce nájemního bydlení chystá ministerstvo opatření k podpoře výstavby sociálního bydlení. S projednáním prý počítá ještě v tomto čtvrtletí.
Poslanecká sněmovna minulý týden odsouhlasila prodloužení deregulace nájemného až do roku 2012. Týká se to s výjimkou Ústí nad Labem a Ostravy všech krajských měst a všech měst ve Středočeském kraji o 10.000 a více obyvatelích.
ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ
ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ
cituji z: http://www.penize.cz/55478-son-cr-regulovane-najemne-muze-vzrust-az-o-60-procent
SON ČR: Regulované nájemné může vzrůst až o 60 procent
Regulované nájemné v příštím roce opět výrazně poroste. Sdružení nájemníků ČR (SON ČR) očekává, že v některých oblastech se může zvýšit o 40 až 60 procent, což znamená zdražení až o 1000 korun. Na dnešní tiskové konferenci to řekl statutární místopředseda SON ČR Milan Taraba.
ČTK 30.06.2009, Autor: ČTK
.Podle něj je v mezinárodním srovnání českým specifikem výrazný cenový rozdíl mezi jednotlivými lokalitami. "Rozdíl v ceně nájemného mezi bytem o rozloze 50 metrů čtverečních na Praze 6 a v Ústí nad Labem je až 600 procent," řekl Taraba. Podle něj je obvyklý maximální rozdíl v západní Evropě trojnásobek.
Taraba se domnívá, že stanovení kalkulačky ministerstva pro místní rozvoj (MMR) pro výpočet regulovaného nájemného vychází ze zkresleného modelu trhu. Tato statistika vychází z průměrné kupní ceny v dané lokalitě, podle Taraby by však měla vycházet ze srovnání veškerých bytů. Taraba rovněž poukázal na fakt, že letošní kalkulačka pro výpočet regulovaného nájemného bude vycházet z dat z roku 2008, kdy kupní ceny nemovitostí ještě nereflektovaly současnou recesi na trhu. Řešením je podle Taraby přijetí zákona o sociálním bydlení a o nájemném a službách.
Podle mluvčího MMR Martina Ayrera vzroste regulované nájemné průměrně o 17,3 procenta, jednotlivá čísla se však mohou velice lišit. Podle Ayrera záleží na tom, zda majitel nemovitosti v minulosti již zdražoval nájemné a o kolik. MMR stanovuje cílovou částku nájemného a je na majitelích, jakým tempem se k ní budou přibližovat. Majitel však nesmí meziročně zdražit více, než mu povoluje MMR. "Veškeré detaily se lidé dozví z nové kalkulačky pro výpočet regulovaného nájemného na rok 2010, kterou MMR zveřejní zítra," dodal Ayrer.
Regulované nájemné se v současnosti týká přibližně 750.000 domácností. Po ukončení deregulace do roku 2012 má ve většině případů roční nájemné dosáhnout pěti procent z tržní ceny nemovitosti.
Nejvíce znevýhodněnými skupinami jsou podle Taraby mladé páry a senioři. Podle průzkumu z 2007, které si SON ČR nechalo zpracovat, si nemůže dovolit pořídit vlastní bydlení 65 procent mladých lidí.
Podle předsedy Občanského sdružení majitelů domů Tomislava Šimečky se žádné překvapení v deregulaci nájmů konat nebude. "Výraznější obrat nečekáme," řekl. Přes 5000 nespokojených vlastníků domů z Česka žaluje stát kvůli regulaci nájemného u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.
ODKAZ NA TU POĎOBANOU KALKULAČKU JE SNAD V TOMTO ČLÁNKU:
cituji z:
http://www.penize.cz/18241-deregulace-najemneho-v-praktickych-otazkach-a-odpovedich
Deregulace nájemného v praktických otázkách a odpovědích
Ministerstvo pro místní rozvoj v minulém týdnu uspořádalo setkání s veřejností na téma deregulace nájemného a my byli při tom. Úředníci odpovídali na dotazy nájemníků i majitelů bytů, kterým nový zákon přinese řadu změn. Dotazy tedy byly ryze praktické, odpovědi proto mohou být užitečné pro každého, kdo je účasten vztahu nájemce – pronajímatel. Co např. potřebujete vědět, abyste správně vypočítali nové nájemné? Jak se bránit, když majitel napočítá víc, než by měl?
Tisknout21.07.2006, Autor: Kateřina Boušová, 95 komentářů
.Jen stručně zopakujme, o co v zákoně o jednostranném zvyšování nájemného z bytu jde. Deregulace nájemného začne 1. ledna příštího roku a potrvá čtyři roky, tedy až do Silvestra 2010. Zákon majitelům domů s byty s regulovaným nájemným umožňuje, tedy nikoli nařizuje, čtyřikrát jednostranně zvýšit nájemné, a to pomocí pevně stanoveného algoritmu výpočtu maximálního zvýšení nájemného.
Cílem zákona je podle sdělení MMR napravit dlouhodobě neřešenou hlubokou cenovou i právní deformaci v oblasti nájmu bytu a vytvořit podmínky pro využití smluvního přístupu k nájemnému od roku 2011. Nájemné se (pokud se strany nájemního vztahu nedohodly jinak) již 4 roky nezvyšovalo a předtím, v letech 1999 až 2002, rostlo prakticky jen s inflací. Až do března 2003, kdy byla rozhodnutím Ústavního soudu dohoda o výši nájemného mezi pronajímatelem a nájemcem umožněna, byla dohoda dokonce nezákonná.
Deregulaci nájemného jsme se podrobně věnovali již v březnu letošního roku, kdy byl zákon o jednostranném zvyšování nájemného z bytu schválen (viz článek Deregulace nájemného schválena, trh s bydlením se konečně začne uvolňovat!) a k podobě zákona o deregulaci se vyjádřili i dva odborníci: Petr Sunega, vědecký pracovník Sociologického ústavu Akademie věd České republiky se specializací na oblast socioekonomie bydlení a Miroslav Škaloud, senátor za ODS. S jejich názory se můžete seznámit v článcích Sunega: vypuštění místně obvyklého nájemného ze zákona může být nebezpečné a S deregulací nájemného je nutné začít, přestože zákon obsahuje chyby.
Zákon o jednostranném zvyšování nájemného by v průběhu přechodného období měl sblížit hladinu současného regulovaného nájemného s tzv. tržním nájemným. Standardem ve vztahu pronajímatel – nájemce by po čtyřech letech měla být právě dohoda obou smluvních stran. Předpokladem úspěchu deregulace podle MMR je, že se zlepší české soudnictví a budou uspokojivě fungovat i sociální příspěvky na bydlení. Zda na příspěvek na bydlení budete mít od 1. ledna 2007 nárok, si můžete spočítat zde.
V souvislosti se zákonem o deregulaci nájemného byl upraven také občanský zákoník, konkrétně ustanovení týkající se definice vztahů mezi pronajímatelem a nájemcem. Více si můžete přečíst v našem článku Novela zákona: mají se nájemci obávat výpovědí?
Nyní se již věnujme tomu, co účastníky akce zajímalo.
Proč se v červenci představené zvýšení nájemného o tolik liší od původního předpokladu?
MMR pro výpočet využilo statistiku cen nemovitostí, kterou vytváří a shromažďuje Ministerstvo financí (MF) a s jejímiž daty a výstupy pracují státní instituce včetně Českého statistického úřadu. Ovšem v prosinci 2005 každoročně aktualizovaná oceňovací vyhláška MF nevyšla (důvody MMR nezná a ani nám se je nepodařilo zjistit). MMR tedy nemohlo výpočet vycházející z dat za rok 2005 představit až dříve než 1. července 2006 a čísla prezentovaná před tímto datem vycházela z cenových statistik za rok 2004. MMR tuto skutečnost údajně vždy uvádělo. Zatímco v březnu se mělo nájemné zvýšit průměrně o 14,2 % ročně, konečné průměrné zvýšení nájemného pro rok 2007 činí 19,2 %.
Kdy budou údaje aktualizovány a kde je hledat?
V souladu se zákonem o jednostranném zvyšování nájemného z bytu bude MMR každým rokem, vždy k 1. červenci vyhlašovat aktualizované základní ceny za 1 m2 podlahové plochy bytu, cílové hodnoty měsíčního nájemného za 1 m2 podlahové plochy bytu, maximální přírůstky měsíčního nájemného, územní rozčlenění obcí, roztřídění obcí do velikostních kategorií podle počtu obyvatel a postup při vyhledání maximálního přírůstku měsíčního nájemného pro konkrétní byt. Veškeré dokumenty pro rok 2007 již najdete na webových stránkách MMR.
Co je podlahová plocha bytu?
Pojem podlahové plochy je v zákoně definován odlišně, než tomu bylo ve zrušené vyhlášce MF č. 176/1993 Sb. Zákon vychází z podlahové plochy celého bytu, čímž se přiblížil obvyklé úpravě v evropských zemích. Podlahovou plochou je součet podlahových ploch všech místností bytu a jeho příslušenství, a to i mimo byt, pokud jsou používány výhradně nájemcem bytu. Do takto stanovené plochy bytu v zákoně se započítávají také okenní a dveřní ústupky.
Jak správně spočítat zvýšení nájemného?
Na webu MMR je k dispozici kalkulačka pro výpočet nájemného. Jako první zvolte kraj a pak vyplňte další požadované údaje. Trochu odlišný je postup pro Prahu a Brno a pro ostatní české obce. V případě Prahy a Brna není nutné dohledávat katastrální území, zadáte-li ulici a orientační číslo domu, ve kterém se byt nachází, katastr se přiřadí automaticky. V případě ostatních obcí je buď obec přímo v seznamu, nebo je potřeba zadat její velikost. Do aktuálního nájemného se nezapočítávají platby za vybavení bytu, služby spojené s užíváním bytu nebo za vytápění a energii apod. Pronajímatelé bez přístupu na internet najdou tabulky, podle kterých si maximální částku nájemného pro rok 2007 vypočítají ručně, v příloze zákona o jednostranném zvyšování nájemného. Konkrétně se jedná o Sdělení Ministerstva pro místní rozvoj č. 333/2006 Sb.
Jak započítat zkosené stropy a zasklenou lodžii?
Dříve platilo, že u půdních nebo jiných bytů, které mají zkosené stropy pod výšku 2 metry nad podlahou, se nájemné vypočítávalo jen ze 4/5 podlahové plochy takové místnosti. To už nyní neplatí. Jednou polovinou se započítává pouze podlahová sklepů, které nejsou místnostmi a podlahová plocha balkonů, lodžií a teras. Ani v případě, že je lodžie zasklená, se jako místnost nezapočítává.
Jaký vliv na výši nájemného má kategorie bytu?
Žádný. Členění bytů do čtyř kategorií nový zákon z předchozí právní úpravy nepřevzal. Zákon pracuje pouze s pojmem "byt se sníženou kvalitou". Je to byt bez ústředního vytápění a s částečným nebo společným základním příslušenstvím, byt bez ústředního vytápění a bez základního příslušenství nebo byt s ústředním vytápěním bez základního příslušenství. Základním příslušenstvím se rozumí koupelna nebo koupelnový, popřípadě sprchový, kout a splachovací záchod. Ústředním vytápěním je vytápění zdrojem tepla, který je umístěn mimo byt nebo v místnosti k tomu určené, včetně sklepa v rodinném domě s jedním bytem, nebo jiné elektrické či plynové vytápění (pro naplnění definice ústředního vytápění však musí být tyto zdroje ve všech obytných místnostech bytu či domu).
Může oznámení o zvýšení nájemného poslat správní firma?
Někteří majitelé bytů spolupracují s profesionálními firmami, které pro ně nemovitost spravují. Zda firma může jménem majitele domu nájemníkům doručit oznámení o zvýšení nájemného záleží na znění smlouvy, kterou mezi sebou mají uzavřenou. Pronajímatel má však oprávnění firmu k tomuto úkonu zplnomocnit.
Jak a kdy musí pronajímatel nájemcům zvýšení nájemného oznámit?
Podle zákona musí mít oznámení o zvýšení nájemného vždy písemnou formu a musí být doručeno nejpozději tři měsíce před plánovaným zvýšením. Aby pronajímatel mohl zvýšit nájemné od 1. ledna 2007 musí oznámení doručit nejpozději do 30. září 2006. Oznámení musí obsahovat zdůvodnění, že bylo vyšší nájemné řádně stanoveno a že jeho výše nepřekračuje maximální přírůstek měsíčního nájemného, tedy že navýšení bylo provedeno v souladu se zákonem. MMR připravilo pro pronajímatele vzorové oznámení o jednostranném zvýšení nájemného, které najdete zde.
Jak oznámení o zvýšení nájemného doručit?
Způsob a formu doručení oznámení zákon o jednostranném zvyšování nájemného neřeší. Pronajímatel může nájemci oznámení doručit prostřednictvím doporučeného dopisu, městské policie (to se týká obcí), kurýrní služby či osobně proti podpisu. Odborná právní veřejnost a řada soudů se přiklání k názoru, že doručení vůči povinné osobě (tj.v tomto případě nájemci) je účinné dnem, kdy se ocitne v její tzv. dispoziční sféře. Jednoduše řečeno, když má nájemce možnost se s oznámením seznámit, např. dopis čeká na vyzvednutí na poště, byl prokazatelně vložen do nájemcovy schránky apod. Ovšem MMR nebylo schopné jednoznačně odpovědět, zda soud tyto způsoby uzná jako dostačující.
Je nějaký rozdíl mezi nájemním bytem v rodinném domě a bytovém domě?
Není, možnost jednostranně zvýšit nájemné se vztahuje na nájemní byty v rodinných i bytových domech. Zákon přesně vymezuje byty, na které se zvyšování nájemného nevztahuje (viz § 1, bod 2 zákona o jednostranném zvyšování nájemného). Současně zákon nedopadá ani na smlouvy, které obsahují výslovnou dohodu pronajímatele a nájemce o způsobu změny výše nájemného (např. je-li ve smlouvě uvedeno, že se nájemné bude každoročně zvyšovat o určité procento, 2 roky se nebude zvedat vůbec apod.).
Co dělat a kam se obrátit, je-li zvýšení podle nájemce vypočítáno chybně?
V případě, že se nájemce domnívá, že pronajímatel vypočítal zvýšení nájemného chybně, má podle zákona možnost obrátit se na soud podáním žaloby na určení neplatnosti zvýšení nájemného. Až do pravomocného rozhodnutí soudu pak pronajímatel nemůže nájemci nájemné zvýšit. Nájemce žalobu doručí soudu, není jeho povinností informovat o podání i pronajímatele, ten se to dozví přímo od soudu. Tzn. tento postup řeší i situace, kdy nájemce nezná adresu pronajímatele či pronajímatelů bytu, nebo jich pronajímatel má více.
Týká se vás deregulace nájemného? Co si o ní myslíte? Na které straně nájemního vztahu stojíte, jste pronajímatelem, nebo nájemcem? Je vám jasné všechno, co přinese nový zákon?
_______________________________________
no a tady je přehled k tématu z webu
penize.cz
_______________________________________
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ
cituji z:
http://www.halonoviny.cz/index.php?id=80826
Deregulace nájemného je uzákoněnou lichvou
Důsledky zákona o jednostranném zvyšování nájemného,
tedy o deregulaci nájemného, se v plné kráse projevují až v současné době. Tento nešťastný, ekonomicky neodůvodněný a svými důsledky hluboce asociální zákon porodila vláda sociální demokracie.
Původně měla být deregulace nájemného dokončena do roku 2010. Bylo slibováno, že po deregulaci se úroveň nájemného bude spíše snižovat. Skutečnost je však úplně jiná. Topolánkova vláda sice deregulaci nájemného prodloužila do roku 2012, ale cílové nájemné se proti původním předpokladům dále zvyšuje. Jeho úroveň se odvíjí od tzv. průměrných cen bytů na trhu. Ty se zřejmě odvozují od tržních cen realitních kanceláří. Jejich kvalitu zhodnotil právem předseda Sdružení nájemníků: Údaje o cenách bytů jsou hausnumera, která s realitou nemají nic společného. Dokazuje to i současnost. Ceny bytů většinou stagnují a klesají. Avšak deregulované nájemné dále roste. Podle ministerstva pro místní rozvoj má vzrůst cílové nájemné v roce 2012 až o 50 % proti současnosti. Například v Praze až na více než 120 korun za metr čtvereční bytu. V tomto roce je již uvedené nájemné v Praze kolem 80 korun za metr a v příštím roce má růst o dalších asi 16 %. Nájemné (čisté, bez služeb) se tak bude za rok zvyšovat nejenom o stovky, ale až o tisíce.
Zisky na deregulovaném nájemném už představují stovku i více procent reálných nákladů. Je možné uvést jednoduchou kalkulaci. Český statistický úřad uvádí současnou cenu výstavby jednoho metru čtverečního bytu asi 20 tisíc korun. Zde už mají stavební podniky velmi slušný zisk (až desítky procent). Při odpisech (minimálně 50 let) a zvýšení odpisové sazby až o 50 % na údržbu a opravy bytů a zisku 10 - 15 % vychází měsíční nájemné maximálně 50 - 55 korun za metr čtvereční. Můžete si lehce spočítat, jaký vskutku lichvářský zisk mají v Praze vlastníci bytů. Proto by v Praze měla být v současné době maximální cena nájemného stanovena na 50 - 55 korun za metr bytu. Jako maximum s diferenciací podle kvality apod. Nižší cena by samozřejmě měla být v paneláku na sídlišti než u kvalitního bytu v centru. Navíc by bylo možné vyčlenit z regulace (maximálního nájemného) luxusní byty například s výměrou bytu nad 100 - 120 metrů čtverečních. Ty ať jsou stanoveny na základě volné nabídky a poptávky. Zhruba o třetinu by mělo být stanoveno maximum nájemného ve venkovských obcích.
V současné době je deregulované nájemné rovněž ministerstvem stanoveno jako maximální možnost pro daný rok. Bohužel většinou je stanoveno, zejména v Praze, maximum i radami zastupitelstev na byty ve vlastnictví obce, městské části. Zastupitelské orgány se tak chovají jako podnikatelé-lichváři. Neobhajují a neprosazují zájmy občanů, zejména sociálně slabší většiny. Prodávají domy i byty jako podnikatelé-lichváři obálkovou metodou, podle obvyklé tržní ceny apod. To je nešvar pravicové skupiny, která zejména v Praze má v zastupitelstvích většinu. Občané by si měli více uvědomovat a posuzovat, koho vlastně volí.
V každodenním životě si občané neuvědomují, že například v Praze je v současné době regulované nájemné až 40krát vyšší než v roce 1989. I to přinesla listopadová revoluce . Platy a důchody však v průměru vzrostly maximálně 6 - 7krát. Pokud se zásadně politika nájemného nezmění, čeká velkou většinu nájemníků vskutku osobní bankrot . Nezapomínejme, volby se blíží. Lichva je u nás trestný čin, zatím však není definováno, kdy je úvěr, cena, nájemné lichvou. Chtějme to od budoucích poslanců.
30. června 2009, Václav VĚRTELÁŘ
===================================================================
cituji z:
http://www.rssmonitor.cz/hledat/?query=deregulace
monitoring zpravodajství 24 hodin denně
Pro 300 tisíc bytů skončí deregulace až v roce 2012
EURO online 01.07.2009 15:37 Ministerstvo pro místní rozvoj ofiviálně vyhlásilo ukončení deregulace nájemného, které mu ukládá zákon o jednostranném zvyšování nájemného, na konec roku 2012. Od 1. července rovněž úřad spustil novou verzi kalkulačky pro výpočet nájemného....
Ministerstvo vyhlásilo ukončení deregulace nájemného
Pressweb.cz - Nejnovější 01.07.2009 15:13 Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj dnes také spustilo novou verzi kalkulačky pro výpočet nájemného. Podle odhadů ministerstva bude průměrné navýšení nájmů u regulovaných bytů 17,3%. Jde ale o průměrné číslo, které je odliš...
Deregulace nájemného je uzákoněnou lichvou
Halonoviny 30.06.2009 09:40 Důsledky zákona o jednostranném zvyšování nájemného,...
Lubomír Zaorálek Kdo si vzpomene na Topolánka?
Názorně.cz 29.06.2009 02:36 Jan Zahradil se kdysi vyjádřil, že Česká republika by měla být v EU něco jako „brzdný vagón“ a že by nevadilo, kdyby se pak někde pár vagónů nakonec úplně odpojilo.Tuto strategii ODS dokonale naplňuje zakládáním nové frakce v Evropském parlamentu, která se skládá především z antiliberálních, nacionalistický...
Zvýšení regulovaného nájemného v příštím roce: Až o 90 procent!
Aha! 27.06.2009 02:00 PRAHA – Slibovaná deregulace nájemného nás v příštím roce pořádně potrápí. Podle informací MF Dnes a propočtů Aha! by se v menších městech mohlo zvednout nájemné až o 90 %! Proč o tolik?...
Regulované nájemné: deregulace byla opět odložena
Fincentrum.cz 16.06.2009 00:00 Řeč ústavního soudu je jasná: regulace nájemného je protiústavní. Porušuje lidská práva, deformuje trh a neplní svůj deklarovaný záměr. Bytů s regulovaným nájemným může být až milion. Poslaneckou sněmovnou i nadále kolují další návrhy na zastavení deregulace nájemného. Další články k tématu:Zájemci o bydl...
RPG připravila revitalizaci dalších bytů
EURO online 15.06.2009 12:01 Společnost RPG Byty pokračuje v naplňování strategie postupné revitalizace bytového fondu. V minulých dnech vlastníci RPG odsouhlasili revitalizaci dalších zhruba dvou tisíc bytových jednotek. „Jedná V reakci na nedávné přijetí novely zákona týkající se deregulace nájemného přijalo představenstvo RPG návrh managementu i...
RPG připravila revitalizaci dalších bytů
1. zprávy - Ekonomika 15.06.2009 12:01 Společnost RPG Byty pokračuje v naplňování strategie postupné revitalizace bytového fondu. V minulých dnech vlastníci RPG odsouhlasili revitalizaci dalších zhruba dvou tisíc bytových jednotek. „Jedná V reakci na nedávné přijetí novely zákona týkající se deregulace nájemného přijalo představenstvo RPG návrh managementu i...
Fischer se chce zasadit o nová pravidla nájemného po deregulaci
Finance.CZ 11.06.2009 19:50 Praha 11. června - Premiér Jan Fischer je odhodlán udělat vše pro to, aby od 1. července příštího roku platila nová úprava nájemného v nájemních bytech. K 31. prosinci 2010 totiž skončí dosavadní úprava deregulace obsažená v zákoně o jednostranném zvyšování nájemného. Řešením měla být vládní novela občanské...
Fischer se chce zasadit o nová pravidla nájemného po deregulaci
FN - nejnovější zprávy 11.06.2009 19:39 Praha - Premiér Jan Fischer je odhodlán udělat vše pro to, aby od 1. července příštího roku platila nová úprava nájemného v nájemních bytech. K 31. prosinci 2010 totiž skončí dosavadní úprava deregulace obsažená v zákoně o jednostranném zvyšování nájemného. Řešením měla být vládní novela občanského zákoníku,...
Fischer se chce zasadit o nová pravidla nájemného po deregulaci
Finanční noviny - hlavní události 11.06.2009 19:39 Praha - Premiér Jan Fischer je odhodlán udělat vše pro to, aby od 1. července příštího roku platila nová úprava nájemného v nájemních bytech. K 31. prosinci 2010 totiž skončí dosavadní úprava deregulace obsažená v zákoně o jednostranném zvyšování nájemného. Řešením měla být vládní novela občanského zákoníku,...
Fischer se chce zasadit o nová pravidla nájemného po deregulaci
1. zprávy - Ekonomika 11.06.2009 19:39 Praha - Premiér Jan Fischer je odhodlán udělat vše pro to, aby od 1. července příštího roku platila nová úprava nájemného v nájemních bytech. K 31. prosinci 2010 totiž skončí dosavadní úprava deregulace obsažená v zákoně o jednostranném zvyšování nájemného. Řešením měla být vládní novela občanského zákoníku,...