Jdi na obsah Jdi na menu
 


internetová benefiční aukce výrobků chráněné dílny ROLNIČKA

22. 2. 2010

cituji z:

http://www.aukce.diakoniecce.cz/

Obrazek

internetová benefiční aukce výrobků chráněné dílny

Diakonie ČCE – střediska Rolnička z jihočeské Soběslavi.

......... to nejlepší z naší chráněné dílny a výtvarného kroužku s doplňkem obrazů od známých mistrů. Podobně jako ostatní chráněné dílny vyrábíme věci z keramiky, dřeva, vitráží… Ale jak sami uvidíte, výrobky z Rolničky jsou krásné, jedinečné a mají zcela osobitý charakter. Pokud nám nevěříte, tak neváhejte, vstupte rovnou do naší aukce a přesvědčete se sami.

A pro milovníky starých dobrých parních vlaků máme navíc v dražbě lákavou nabídku s překvapením, kterou nám věnovaly Jindřichohradecké místní dráhy a.s.

Vše ostatní o nás se dozvíte na www.rolnicka.cz, nebo nám volejte, pište, či za námi rovnou přijďte osobně. Každý je u nás vítán.

Děkujeme za Vaši podporu a zájem. Doufáme, že se dobře pobavíte a přejeme vám štěstí v naší dražbě. Výtěžek aukce je určen ve prospěch centra denních služeb pro děti a mladistvé. Vydražené výrobky budeme zasílat i poštou.

Vaše Rolnička!

P.S. Majitel výrobku vydraženého za nejvyšší částku od nás získá navíc malý dárek.

Diakonie ČCE – středisko Rolnička ze Soběslavi od roku 1993 pomáhá dětem a dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. K dnešnímu dni využívá služeb Rolničky více než 60 dětí a dospělých s postižením z celého Táborska.

cituji z:

http://www.aukce.diakoniecce.cz/

______________________________________________

ARCHIV

zpráva z jara 2009

Je Vám líto vyhodit peníze? Pomozte Rolničce

Máte doma slovenské koruny? Věnujte je Rolničce, pomohou k pořízení nového mikrobusu, který dětem s mentálním a kombinovaným postižením umožní cestu za poznáním a kamarády.
Banky na území České republiky mění za poplatek již jen papírové slovenské koruny, s kovovými je třeba jet na Slovensko a vyměnit tam. Pokud se Vám nechce vážit cestu, nabízí se možnost věnovat slovenské peníze jednomu ze středisek Diakonie ČCE soběslavské Rolničce. Ta slovenské koruny vybírá do konce května tohoto roku. Výtěžek kampaně přispěje na nákup nového mikrobusu.

„Aby mohly služby Rolničky využívat děti z celého Táborska, má mikrobus zajišťující dopravu nezastupitelnou úlohu. Každý den sváží klienty z okolních měst a obcí do Soběslavi a odpoledne je rozváží domů. Vedle toho je využíván k dopravě na sportovní a kulturní akce, které by jinak zůstaly dětem velmi obtížně přístupné, často i zcela nedostupné. Denně mikrobus najezdí od 150 – 220 km.“ uvádí k tématu Mgr. Karel Novák, ředitel střediska.

Rolnička v současné době disponuje starým mikrobusem z roku 1996, který má ujeto více než 500 000 km. Termín výměny se tedy nezadržitelně blíží.
„Řada rodin nemá vlastní možnost, jak zajistit svému dítěti jiný způsob dopravy. A tak by bez každodenního svozu tito lidé stáli před rozhodnutím, zda své dítě ponechávat doma, či volit zařízení týdenního či celoročního typu. Přišli by tak však o každodenní společný kontakt, který bezesporu nelze ničím nahradit.“ dodává Karel Novák.
Slovenské koruny je možné přinést na sběrná místa se zapečetěnými kasičkami v  v Soběslavi, v Táboře a v Bechyni. Sbírka prozatím probíhá na místní úrovni, hledáme však způsoby, jak oslovit veřejnost celorepublikově.“ doplňuje Novák.
Slovenské peníze budou vybírány do konce května 2009.
Více informací na 
www.rolnicka.cz.

Partnery akce jsou Městská knihovna Tábor, knihkupectví u Sv.Víta Soběslav; lékárna U Zlaté koruny Soběslav, Střední průmyslová škola keramická Bechyně.

Sběrná místa:
Soběslav (Rolnička – Mrázkova 700/III a čajovna Bezděkova 122/I; knihkupectví u Sv. Víta nám.Republiky; lékárna U Zlaté koruny nám. Republiky)
Tábor (Městská knihovna Tábor, Jiráskova 1775)
Bechyně (Střední průmyslová škola keramická, Písecká 203)

Za Rolničku
Mgr. Eva Janatová
Kontakty s veřejností
Tel: 733 127 041
e-mail:
fundraising@rolnicka.cz
www.rolnicka.cz