Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sex každý sudý nebo lichý den - nebo každý 30. únor

6. 8. 2009

Kýve se vám lustr? Mrkněte na web ....

http://www.lidovky.cz/jak-soulozi-sousede-podivejte-se-na-web-d9h-/ln-media.asp?c=A110724_142211_ln-media_mev

 

cituji z:
http://zdravi.centrum.cz/antikoncepce/2009/7/28/clanky/sex-podle-planu/


Sex podle plánu - je to dobře?

 

Sex je významně biologicky podmíněn. Kdyby partnerství záviselo pouze na něm, pravděpodobně by žádný vztah nevydržel déle než dva roky.

Naštěstí v párovém soužití nás drží jiné hodnoty, než je pouze sex.

Začíná to vášní
Většina párového soužití začíná vášní, zamilováním a k tomu patří i časté milování nebo třeba sex na neobvyklých místech.

 

Vášeň a zamilovanost samozřejmě po nějakém čase opadá, a pokud se láska stává hlubší, partnerství vydrží. Nebo se partneři rozcházejí a pak ty intenzivní emoce zažívají s někým jiným. Jak bylo řečeno výše, ve vztahu nás ale nedrží jen sexuální pudy.

To ale na druhou stranu neznamená, že sex z našeho života vyloučíme zcela. Jen se musíme k prožívání příjemného sexu naučit přistupovat malinko jinak než v době zamilovanosti.

Bez studu rovnou k orgasmu
Někteří lidé si dokážou danou věc užít teprve tehdy, když ji dobře znají. To, že partnera dobře známe, má i své nesporné výhody.

Přestáváme se stydět, osmělujeme se zkoušet něco nového anebo dokážeme partnera naučit, jakými technikami nás přivede k orgasmu.

Nicméně existují různé typy lidí. Je samozřejmě i velké procento lidí, kteří naopak* k uspokojení potřebují stále nové zážitky,* experimenty. Stereotyp zkrátka prožívají jako nudu.

U těchto lidí manželský stereotypní sex v pravidelnou dobu může vyvolávat značnou frustraci a bezmoc.

jdeme na dohodu
Tak jako u ostatních rozdílných názorů i v sexu je třeba nalézt konsenzus.

Jestliže oběma partnerům vyhovuje sex v pravidelných intervalech, vše klape. Máte sex, když máte oba chuť, byť jednou za dva měsíce? Také v pořádku.

Je třeba ale zdůraznit ono zaklínadlo „vyhovuje oběma“. Problém totiž zákonitě nastává, když jeden chce jedno a druhý něco jiného.

Přizpůsobení = frustrace?
V sexu se většinou jedná o to, že jeden chce více a druhý méně, anebo jeden chce více a druhý méně experimentovat, zkoušet nové věci a zážitky.

Nejde se přiklonit pouze na jednu stranu. Jestliže ten, který chce více, se pouze přizpůsobí tomu řekněme méně náruživějšímu, bude partner s větší chutí dlouhodobě frustrován.

Jestliže se karta obrátí a přizpůsobí se pouze ten, který chce méně, stane se pro něj sex povinnost a začne se mu *čím dál tím víc nechtít. *

Mluvte spolu
Jak z toho tedy ven? Neexistuje univerzální řešení. Problém je třeba pojmenovat a spolu řešit. Najít takovou formu společného soužití, která bude oběma vyhovovat.

Mnohdy se za nechutí k sexu skrývají daleko vážnější problémy, které je třeba řešit. Někdy je však problém opravdu pouze v rozdílných chutích či touhách a představách.

Opravdové city se stále nosí
Proto je důležité, aby partneři projevili zájem. Nuda nenastane, jestliže oba partneři vyjadřují o sex a jeden o druhého zájem. Pak jsou také ochotni nalézat věci, které je budou bavit.

Nové sexy prádélko, nová technika či pomůcka mohou také pomoci. Bez vzájemné důvěry, lásky a intimity ale pravděpodobně jen na jednu dvě noci.

Oba partneři proto musí projevit opravdový zájem o to, co ten druhý cítí, potřebuje, jak situaci vnímá a hodnotí, a upřímně se snažit o společně nalezené řešení, které bude příjemné pro oba.

Mgr. Kateřina Hollá

 

===============

EROS


http://doma.nova.cz/clanek/laskaasex/nazory-muzu-jaky-byl-nejsilnejsi-eroticky-zazitek.html


http://krasna.nova.cz/ext/jaknakluky/pozor-na-pohlavni-nemoci.html